Partnerzy

STACJA ARTYSTYCZNA RYNEK

ul. Zwycięstwa 1/1

44-100 Gliwice

wyślij zapytanie
Branża: Kultura i sztuka
W klubie Biznesu od: 01.02.2014
www.gtwgliwice.pl
Pakiet: Klub Biznesu

Informacje

Stacja Artystyczna Rynek powstała w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszenie GTW, które wygrało konkurs miejski na prowadzenie działalności kulturalnej w lokalu przy Rynku 4-5 stworzyło nowe miejsce na mapie kulturalnej Gliwic. W trakcie dotychczasowej działalności odbyło się tam wiele imprez i wydarzeń skierowanych do mieszkańców naszego miasta. Były to między innymi: wystawy, koncerty, pokazy filmowe, spotkania muzyczne i autorskie oraz warsztaty.


Animatorzy Stacji Artystycznej Rynek starają się, aby oferta tego miejsca była przekrojowa i różnorodna. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, może tam znaleźć coś dla siebie. Od początku działalności odbyło się tam ponad sto różnych imprez, z których wybrane miały charakter cykliczny. Najciekawszymi z nich były z pewnością wernisaże wystaw organizowanych w ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie – czyli polscy artyści na światowej arenie sztuki”, których gościem specjalnym była znana krytyk sztuki Elżbieta Dzikowska. Na uwagę zasługują także kameralne koncerty w niezwykłej oprawie, które przyciągały każdorazowo spore grono słuchaczy. Na deskach sceny Stacji Artystycznej Rynek prezentowali się zarówno soliści (np. gitarzysta Mariusz Goli) jak i zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne (The Jazz Miglance, Kapela Folkowa Wałasi, Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn z Olą). Mocnym punktem programu są również zajęcia warsztatowe skierowane do pasjonatów różnych dziedzin artystycznych. Poza tym Stacja Artystyczna Rynek chętnie włącza się w akcje społeczne takie jak: „Uwolnić książkę”, organizacja Sztabu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach, czy zbiórki publiczne na rzecz instytucji i osób potrzebujących.


Stacja Artystyczna Rynek jest przyjaznym miejscem dla tych wszystkich, którzy zajmują się różnymi dziedzinami życia artystycznego, a także dla tych, którzy dopiero je poznają. Wiele z przygotowanych przez opiekunów tego miejsca wydarzeń miało znaczący walor edukacyjny (poza warsztatami odbywają się tam także wykłady i prelekcje oraz pokazy). Członkowie Stowarzyszenia GTW mają ogromną satysfakcję z dotychczasowej pracy i nadzieję na prężny rozwój Stacji Artystycznej Rynek.